سال ۲۰۱۷ منتظر یک آیفون تمام شیشه‌ای باشید

در حالی که اپل در تابستان جاری از آیفون تازه خودش رونمایی خواهد کرد، شایعاتی پیرامون آیفون سال آینده این کمپانی نیز به گوش می‌رسد. یکی از منتقدان و مقاله نویسان محصولات اپل بر این باور است که آیفون سال آینده اپل دارای بدنه‌ای از جنس شیشه خواهد بود. بدنه‌ای که اپل پیش‌تر در طراحی آیفون ۴ و ۴ اس از آن‌ها بهره برده بود. در ادامه همراه با نیونارنجی باشید
ظاهراً اپل قصد دارد تا در متریال ساخت و طراحی آیفون خود تغییرات عمده‌ای را به وجود آورد و جنس تازه‌ای را جایگزین روکش آلومینیومی این هندست کند. اما جالب تر وقتی است که بدانید در یک بازگشت به عقب، جنس شیشه‌ای به کار رفته در آیفون‌های ۴ و ۴ اس هدف اصلی اپل خواهند بود.
مینگ چو کو یکی از منتقدان نامی محصولات کمپانی اپل اخیراً عنوان کردهاست که اپل قصد دارد تا آیفون سال آینده خود ( آیفون ۲۰۱۷ ) را نسبت به محصولات سایر کمپانی‌ها متفاوت به میدان بفرستد. با توجه به آن که اکثر گوشی‌های هوشمند فعلی به یک بدنه با روکش آلومینیومی مطابق با محصولات اپل به بازار عرضه می‌شوند، جایگزین کردن جنس بدنه آیفون‌های بعدی اپل با بدنه‌های فوق العاده زیبای شیشه‌ای دور از انتظار نخواهد بود.
این منتقد اشاره می‌کند در حالی که ۱۰۰ درصد آیفون‌های امروزی اپل از بدنه‌ی آلومینیومی بهره می‌برند، با عرضه آیفونی جدید در سال آینده این آمار می‌تواند به چیزی حدود ۴۰ درصد کاهش یابد. علاوه بر آن که حتی ممکن است آیفون ۷، محصول بعدی اپل که در سال جاری نیز عرضه می‌گردد به چنین بدنه‌ای مجهز شده باشد.
به کار گیری شیشه در بدنه آیفون سال ۲۰۱۷ اپل موجب شده تا بسیاری از کاربران در ارتباط با مقاومت و استحکام بده آن به تردید بی افتند. اما اگر به خاطر داشته باشید اپل آیفون‌ ۴ و ۴ اس را نیز با چنین بدنه‌هایی روانه بازار کرد. بنابر این یک کمپانی بزرگ در سطح اپل هیچ‌گاه استراتژی که اندکی بوی شکست بدهد را عملی نخواهد کرد. هرچند که فروش دو آیفون ذکر شده با بدنه‌هایی شیشه‌ای نیز سود خوبی را در جیب اپل نهاده است.
علاوه بر جنس بدنه بر اساس تازه ترین گزارشات آیفون ۲۰۱۷ از یک بدنه AMOLED بهره خواهد برد. هرچند که ساعت هوشمند اپل از چنین صفحه نمایشی بهره می‌برد، اما گوشی‌های هوشمند اپل از ابتدا تا به حال به صفحه نمایش LCD مجهز بوده اند. با توجه به سنگینی بدنه شیشه‌ای، وزن کم صفحه نمایش AMOLED می‌تواند مکمل خوبی برای آیفون ۲۰۱۷ باشد.

appleinsider : منبع

نویسنده : معین کرمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + هجده =

− 3 = 1