۳ کاربرد فوق العاده دوربین گوشی که نمی‌دانید!

کاربردهای دوربین گوشی های هوشمند که تا به امروز شاید نمیدانستید :

علی رغم گرفتن تصاویر بسیار زیبا با دوربین های با کیفیت از مناظر شما می توانید کارهای شگفت انگیز و بسیار جالبی با دوربین گوشی هوشمند خود انجام دهید، در این مطلب با شما به بررسی ۳ مورد از هیجان انگیز ترین آنها می پردازیم! با نیونارنجی همراه باشید:

۱- ترجمه نوشته های زبان خارجی با دوربین گوشی

شاید یه زمانی باروکردنش سخت بود ولی الان دیگر ارتباط با دنیای بیرون بسیار ساده شده ،به صورتی که تنها کافی است دوربین گوشی موبایلتان را به سمت متنی که مفهوم آن به زبان دیگری است بگیرید تا بتوانید متن را به زبان دلخواه خود بخوانید. این کاربرد جالب دوربین گوشی می تواند راهگشای شما در سفر های خارجی باشد!

اپ پر کاربرد و دلنشین Google Translate به خوبی از پس این کار بر می آید ( دانلود نسخه  Android و iOS) آن را دانلود کرده و به آسانی از انبوه زبان هایی که در لیست آن وجود دارد انتخاب کنید، با انتخاب گزینه دوربین که در صفحه اصلی برنامه وجود دارد می توانید با ثبت تصویر از متن با هر زبانی آن را ترجمه کنید.

ترجمه نوشته با دوربین گوشی

۲- اسکن اسناد و مدارک با گوشی تلفن همراه:

این یکی از کاربردی ترین موارد در لیست کاربرد جالب دوربین گوشی است که می توانید لذت یک گوشی هوشمند را برای شما دوچندان کند، با کمک برنامه هایی که معرفی خواهیم کرد می توانید هر سند و مدرکی را به آسانی اسکن کنید و حتی به آسانی در فضای ابری ذخیره سازی کنید حتی با اپ های خاصی می توانید مطالب برگه های اسکن شده را OCR نموده و حتی ویرایش کنید.

اپ پر طرفدار Evernote برای iOS این امکان را ارائه می کند و همچنین اپ Google Drive هم برای دستگاه های اندرویدی این امکان را به شما خواهد داد. Office Lens از مایکروسافت هم یک پیشنهاد خوب و بی نقص برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS است. اپ CamScanner هم پیشنهاد خوبی است که هم برای Android و هم iOS قابل دانلود و استفاده است. اگر آیفونی هستید اپ Scanbot هم پیشنهاد خوبی است.

 اسکن با دوربین گوشی

۳- رصد ستارگان با دوربین گوشی :

یکی از قابلیت های عالی گوشی های کنونی و از ناشناخته ترین کاربرد جالب دوربین گوشی این مورد است که می تواند یک ایده خوب از واقعیت مجازی را در اختیار شما قرار دهد. با اپ های نظیر SkyView می توانید به رصد ستارگان آسمان بپردازید  (AndroidiOS) و از مشاهده هر آنچه نمی توانید ببینید و حتی تصور کنید لذت ببرید.

دیدن صور فلکی و کشف ندانسته ها بسیار دلچسب و هیجان انگیز است. برنامه های مشابه راجع به این کاربرد یافت می شوند اما از بهترین آنها می توان به اپ Wikitud (دانلود AndroidiOS) و همچنین Blippar (دانلود AndroidiOS) اشاره کرد.

رسد ستاره با دوربین گوشی

منبع : netnevesht.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.