۳ قابلیت بی مصرف گوشی های قدیمی سامسونگ

با بی مصرف ترین قابلیت های نرم افزاری گوشی های سامسونگ آشنا شوید

 

قابلیت اسکرول هوشمند گوشی گلکسی اس ۴

 

بدون شک مقام بی‌مصرف‌ترین، به قابلیت اسکرول هوشمند موجود در گلکسی اس ۴ می‌رسد. قابلیت اسکرول هوشمند به کاربران اجازه می‌دهد که در مرورگر، صفحات وب را با حرکت دادن گوشی یا حرکت دادن سر فقط به‌صورت عمودی اسکرول کنند. در مورد حرکت سر، بعد از اینکه دوربین گوشی چشم‌های کاربر را تشخیص می‌داد، با حرکت دادن سر به بالا یا پایین، صفحه وب به‌صورت عمودی اسکرول می‌شد.

 

سیستم تشخیص چهره در سامسونگ گلکسی اس ۳

 

هرچند باور این موضوع برای بسیاری از هواداران تکنولوژی سخت است، اما باید بگوییم که ۶ سال پیش گوشی گلکسی اس ۳ مجهز به سیستم تشخیص چهره بود. در آن زمان حتی حسگر اثر انگشت هم همه‌گیر نشده بود و به همین خاطر بهره‌گیری از این مشخصه قابلیت پر سروصدایی محسوب می‌شد. با این حال، از بین موارد امنیتی مختلف، این تکنولوژی کمترین امنیت ممکن را داشت.

در مقایسه با روش‌های امنیتی پین کد یا الگو، این سیستم به‌راحتی فریب می‌خورد و حتی با یک عکس از چهره کاربر هم ورود به این گوشی امکان‌پذیر بود. سامسونگ هم بالاخره فهمید که امنیت این سیستم هنوز به اندازه‌ی کافی بالا نیست و برای گوشی گلکسی اس ۵ این مشخصه را حذف کرد.

تشخیص چهره سامسونگ
تشخیص چهره سامسونگ

قابلیت Air View در گلکسی اس ۴

 

این قابلیت برای اولین بار همراه با گلکسی نوت ۲ معرفی شد و کاربران با استفاده از قلم S Pen و فشردن نوک آن بر موارد مختلفی مانند تصاویر، پیام‌ها و ایمیل‌ها می‌توانستند پیش‌نمایشی از محتوای این موارد را مشاهده کنند. از آنجایی که نمایشگر به‌خوبی و با دقت زیادی می‌توانست محل قرارگیری قلم S Pen را تشخیص بدهد، کاربران برای استفاده از این مشخصه با مشکلی مواجه نمی‌شدند و به‌راحتی از آن بهره می‌بردند.

air viwe

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.