گوشی موبایل ارزان نمیشود | قیمت بر اساس اعلام نرخ ارز جدید

قیمت گوشی موبایل کاهش نخواهد یافت :

رییس اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه با بیان اینکه قیمت گوشی تلفن همراه به نرخ ارز مرتبط است، گفت: نباید توقع داشت که با ورود گوشی های تازه وارد، گوشی موبایل در بازار ارزان شود.
به گزارش نیونارنجی ، به نقل از مهر؛ ابراهیم درستی رییس اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه درباره آخرین وضعیت گوشی های ترخیص شده با ارز دولتی از گمرک و زمان توزیع آن در بازار، عنوان کرد: شنیده ها حاکی از آن است که ظرف یک هفته این گوشی ها در کمیته قیمت گذاری، تعیین تکلیف شده و وارد بازار شود.

گوشی های تازه وارد تاثیری در ارزانی نخواهند داشت :

وی با بیان اینکه وزرای ارتباطات و صنعت در کمیته ای در این باره تصمیم گیری خواهند کرد، اظهار داشت: ورود این تعداد گوشی به بازار و نیز گوشی های توقیف شده می تواند تا حدودی وضعیت نابسامان بازار گوشی را بهتر کند، اما این به معنای آن نیست که قیمت ها ارزان شود. چرا که نرخ گوشی به ارز وابسته است و بسیاری از گوشی هایی که هم اکنون در بازار هستند با ارز آزاد وارد شده اند.

رییس اتحادیه فروشندگان گوشی تلفن همراه با اشاره به اینکه ثبت سفارش برای گوشی هایی که با ارز آزاد وارد کشور می شوند، آزاد شده است، افزود: منتظر قیمت گذاری گوشی هایی که با ارز دولتی وارد شده اند هستیم تا این گوشی به سرعت به دست فروشندگان برسد و منافع مصرف کننده نیز در آن دیده شود.

درستی ادامه داد: قرار است قیمت گوشی تلفن همراه برمبنای ارز ثانویه محاسبه و قیمت گذاری شود و مازاد ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی، از صندوق دولت پرداخت شود. براین اساس باید در انتظار لیست قیمت ها و نحوه توزیع گوشی های ترخیص شده برای ورود با بازار در هفته آینده باشیم.

با وجودی که اواخر هفته گذشته وزیر ارتباطات در توییتی از موافقت هیات دولت با ترخیص ۶۰۰ هزار گوشی مانده در گمرک خبر داد، اما هنوز این گوشی ها به بازار تزریق نشده است و نحوه ورود و قیمت گذاری آنها در بازار مشخص نیست.

نرخ افزایشی گوشی موبایل در ایران :

هم اکنون نرخ گوشی در بازار با افزایش صعودی همراه است و برخی مدل های جدید برندهای پرطرفدار اپل مانند  آیفون X ، حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان قیمت داده می شود.

در صورت هرگونه تغییرات در قیمت بازار و یا اخبار جدید در این زمینه حتما به شما اطلاع رسانی دقیق خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.