هکرهای Sony Pictuers ، وابسته به بانکوگ تایلند

پیش تر خبری مبنی برای هک شدن سونی پیکچر شنیده بودیم علاوه بر این این هکران کارمندان سونی و خانواده های آن ها را تهدید کرده بودند. حال خبر می رسد که این هکران وابسته به بانکوگ تایلند هستند. کشوری که بیشترین هکران سایبری را در خود جای داده است . برای دیدن جزئیات بیشتر با نیو نارنجی همراه باشید.طبق گزارشات اولیه دست اتهام روی کره ی شمالی بود هر چند این کشور چنین اتهامی را رد کرده بود . حال گزارشات اخیر Bloomberg جزئیات بیشتر را توضیح می دهد . طبق اسن گزارشات احتمال می رود که نفوذ به سونی پیکچر ممکن است از بانکوک تایلند باشد.

پلیس سایبری می گوید این حمله از یک هتل ۵ ستاره در بانکوک صورت گرفته است اما خوب دلیل محکمی نیست چرا که این هکران شاید شبکه ی اینترنت هتل را هک کردن و از آن طریق و با نام هتل ، سونی پیکچر را هک کرده باشند و عاقلانه هم به نظر نمی رسد که این هکران رفته باشند داخل یک هتل و آنجا چنین کاری را کرده باشند . البته ما هنوز نمی دونیم که نفوذ به سونی پیکچر توسط یک نفر یا بیشتر صورت گرفته است .

علت هک شدن ممکن است به خاطر کینه ، پول و یا حتی کار سیاسی باشد . کارکنان سونی نیز مدام از طرف هکران پیام های تهدید آمیز دریافت می کنند. گفتنی است هیچ تایید رسمی در خصوص حملات از تایلند وجود ندارد . ما دقیقا نمی دانیم چه کسانی در پشت این حملات قرار دارند. ولی به زودی اطلاعات بیشتری را می گذاریم .

ubergizmo

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =

+ 36 = 39