قیمت پلی ‌استیشن ۵ مشخص شد!

بروزرسانی ۲۹ شهریور ۱۳۹۹:

پلی استیشن ۵ قرار است در دو نسخه استاندارد و دیجیتال به ترتیب با قیمت های ۴۹۹ و ۳۹۹ دلار عرضه خواهد شد، این کنسول در تاریخ ۱۲ نوامبر در ایالات متحده ،ژاپن ، کانادا ، مکزیک ، استرالیا ، نیوزلند و کره جنوبی و در تاریخ ۱۹ نوامبر در بقیه جهان به جز کشور ایران عرضه خواهد شد.

یکی از بزرگترین سهام داران این شرکت محسوب می‌شوند اعلام کردند که کنسول پلی‌استیشن ۵ در محدوده قیمت نزدیک به ۵۰۰ دلار خواهد بود.

همچنین آقای تاتوکی اظهار داشتند، تاریخ عرضه این کنسول برای سونی و پیشرفت برند پلی‌استیشن بسیار حائز اهمیت است، و تعطیلات میلادی سال آینده مقطع زمانی حساسی به‌شمار می‌رود، و هدف سونی این است در این تعطیلات خانواده‌های زیادی کنسول پلی‌استیشن ۵ را به‌عنوان هدیه و یا یک خرید با ارزش برای تعطیلات خود و عزیزانشان در نظر بگیرند.

در ادامه بیان شد که سودآورد بودن پروژه نسل بعدی سونی ارتباط بسیار زیادی با قیمت گذاری آن دارد و اگر این قیمت بسیار بالاتر از حد تصورات باشد مخاطبان تصمیم خواهند گرفت که با کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ خود برای مدت بیشتری دوام بیاورند و به سمت خرید کنسول‎‌های نسل بعدی نروند.

آقای تاتوکی اضافه کردند که، سونی در حال حاضر مشغول تحقیق برای انتخاب بهترین قیمت برای کنسول پلی‌استیشن ۵ است، و بزرگ‌ترین معیار این تصمیم قابل تهیه بودن این کنسول در نظر گرفته شده است، هم‌چنین سونی توجه زیادی به میزان سود برای شرکت و هم‌چنین سهام داران معطوف کرده است و قصد ندارد این افراد را ناراضی کند و یا سرمایه‌ آن‌ها را بی‌ارزش سازد.

با توجه به این بیانات، و هم‌چنین اخباری که مبنی بر انتشار دو کنسول پلی‌استیشن به‌صورت هم ‌زمان در سال آینده به‌گوش می‌رسد، سخت است که تصور کنیم قیمت نسخه پرو و حرفه‌ای کنسول پلی‌استیشن ۵ چه مقدار خواهد، اما به‌نظر می‌آید که سونی قصد داشته باشد نسخه اصلی و پایه این کنسول را هرچه بیشتر با قیمت پایین و قابل تهیه روانه بازار کند تا کاربران بیشتری وارد این نسل از کنسول‌ها شوند و به‌نظر می‌رسد باتوجه به سخت‌افزار این کنسول که در اخبار گذشته به آن اشاره شده و بسیار قدرتمند به‌نظر می‌رسد، ما باید شاهد قیمت گذاری ۴۵۰ الی ۵۰۰ دلاری این کنسول باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.