صفحه نمایش OLED آیفون در سال ۲۰۱۸ به بازار می آید

گفته می شود اپل قصد دارد تا سال ۲۰۱۸ صفحه نمایشگر گوشی های خود را از LED به OLED تغییر دهد. به نظر میرسد با بکار بستن این تکنولوژی در صفحه نمایشگر آیفون قیمت این گوشی بالاتر برود .

به تازگی شایعات جدیدی را درباره شرکت پر آوازه اپل می شنویم که یکی از این شایعات متعلق به صفحه نمایش های گوشی های آیفون است. گفته می شود که این شرکت قصد دارد تکنولوژی قدیمی LED صفحه نمایش آیفون را در سال ۲۰۱۸ به تکنولوژی OLED تغییر دهد.

 

صفحه نمایش OLED آیفون در سال ۲۰۱۸ به بازار می آید
صفحه نمایش OLED آیفون در سال ۲۰۱۸ به بازار می آید

در ادامه همراه نیونارنجی باشید
شرکت اپل مدت هاست که از صفحه نمایش های LED برای گوشی های آیفون خود استفاده می کند و تا کنون تکنولوژی صفحه نمایش های خود را به دلیل قیمت ارزان تر و در دسترس تر بودن تغییر نداده است. البته شرکت های رقیب مانند سامسونگ، از سال ۲۰۱۰ از صفحه نمایش OLED استفاده می کند. تکنولوژی OLED که مخفف Organic light-emitting diode است و به تکنولوژی دیود گسیل نور ارگانیک معروف است، کنتراست قوی تری را در مقایسه با صفحه نمایش های LED ارایه می دهد. این تکنولوژی جدید انرژی موثر بیشتری دارد و هر یک از پیکسل ها روشنایی مستقل خودشان را دارند. اپل  هم اکنون در اپل واچ از صفحه نمایش OLED استفاده می کند اما هنوز خبری از تغییر صفحه نمایش های آیفون و آیپد نیست.

به گزارش یک مجله تجاری ژاپنی، اپل به صورت آزمایشی به تامین کنندگان خود اطلاع داده که قصد دارد در سال ۲۰۱۸، صفحه نمایش محصولات خود را به OLED تغییر دهد. دفتر مرکزی این شرکت کوپرتینویی قصد دارد نحوه عملکرد این تکنولوژی را با LED ارزیابی کند تا قبل از استفاده قطعی از این صفحه نمایش، قدم های بعدی خود را مطمئن بردارد. البته نا گفته نماند که محافظت از صفحه نمایش های OLED برای بیش از ۲۰۰ میلیون گوشی که اپل هر ساله در سرتاسر جهان تولید می کند کار بسیار مشکلی ست. به همین دلیل احتمال می رود که این شرکت به فروش مدل های آیفونی که از صفحه نمایش LED بهره می برند ادامه دهد.

انتظار می رود دو شرکت کره ای ال جی و سامسونگ که هم اکنون صفحه نمایش های OLED را به صورت عمده تولید می کنند، تولید صفحه نمایش های آیفون های جدید را بر عهده بگیرند. یکی از تحلیل گران معتقد است که شرکت سامسونگ توانسته نظر اپل را جلب کند تا از تکنولوژی OLED استفاده کند.

در مذاکرات جدید اپل با بخش تولید صفحه نمایش سامسونگ، این شرکت قصد دارد صفحه نمایش های سایز کوچک OLED را برای آیفون های تولیدی سال های آینده استفاده کند که پیش بینی می شود این روند تا سال ۲۰۱۸ به طول بیانجامد. برخلاف تمامی مزیت هایی که صفحه نمایش های LCD دارند، اما صنعت صفحه های نمایش برای پیشرفت به یک نیروی محرک احتیاج دارند. بخش تولید صفحه نمایش های سامسونگ نیز باید با مشتریان صفحه نمایش های OLED قابل اعتماد و جدید خود قراردادهای بلند مدت تنظیم کند تا بتواند از آینده تجارت خود مطمئن شود. اگر اپل در آیفون های بعدی از این تکنولوژی جدید استفاده کند، چرخه صنعت صفحه های نمایش به صورت جهانی بهبود پیدا می کند و منفعت بزرگی را کسب خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.