تلگرام طلایی و هاتگرام هم فیلتر میشوند!!!

تلگرام طلایی و هاتگرام باید تبدیل به پیام رسان بومی شوند:

تلگرام طلایی ( طلاگرام ) و هاتگرام ، دو نسخه غیر رسمی و فارسی شده‌ی تلگرام هستند که پس از فیلترینگ Telegram در ایران به فعالیت خود ادامه دادند، اما اکنون خبرهایی در مورد قطع شدن دسترسی به آن‌ها شنیده می‌شود.

پس از اعتراض به فعالیت نسخه‌های فارسی تلگرام یعنی طلاگرام و هاتگرام ، گفته شد که این اپلیکیشن‌ها تا اواسط شهریورماه فرصت دارند تا به یک پیام رسان صد در صد بومی تبدیل شوند. از همان اول هم قرار بود این پیام رسان‌ها برای مدت محدودی پس از فیلتر شدن تلگرام، کمک‌حال پیام رسان های داخلی باشند، اما پس از مدتی اعتراضات به فعالیت آنها افزایش پیدا کرد و برخی کارشناسان، تلگرام طلایی و هات گرام را رفیق تلگرام و رقیب پیام رسان های داخلی دانستند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در مورد حمایت‌های پنهان از نسخه های فارسی تلگرام گفت: طرح مرکز ملی فضای مجازی درباره خروج از انحصار تلگرام بود و برای برخی سازمان‌ها هم تکالیفی تعیین شد. در رابطه با هاتگرام و طلاگرام از ابتدا سیاست‌های خروج از انحصار تلگرام برای دوره گذار روی این برنامه‌ها حساب شده بود و قبول کردیم که تلگرام های فارسی برای مدت چند ماه فعال باشند. به گفته دبیر شورای عالی فضای مجازی، آخرین مهلتی که به این دو اپلیکیشن داده شده پایان شهریور است و باید تا آن زمان به یک پیام رسان کاملا بومی تبدیل شوند.

چرا تلگرام طلایی و هاتگرام هنوز فیلتر نشده اند؟؟

با اتمام مهلت دسترسی طلاگرام و هاتگرام ، حالا این دو اپلیکیشن وارد مرحله جدیدی شده‌اند و از چند روز پیش گفته شد که نسخه های فارسی تلگرام از اواخر شهریورماه مسدود خواهند شد، اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است. با سررسیدن این موعد، هنوز تکلیف ادامه فعالیت تلگرام طلایی و هاتگرام مشخص نشده و به نظر می‌رسد مرکز ملی فضای مجازی تصمیم جدیدی در مورد فعالیت یا عدم فعالیت این اپلیکیشن‌ها نگرفته و فعلا دسترسی به آنها ادامه دارد. یک مقام آگاه در مرکز ملی فضای مجازی می‌گوید این شبکه‌‌ها در حال تبدیل شدن به یک پیام رسان بومی هستند و سعی خود را کرده‌اند، اما هنوز این فرایند کامل نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + ده =

43 − 35 =