بنیانگذاران اینستاگرام استعفا می دهند

موسسین اینستاگرام از فیسبوک جدا میشوند:

به گزارش نیونارنجی ، بنیانگذاران شبکه اجتماعی اینستاگرام تصمیم دارند که شرکت facebook را ترک کنند و مدیریت آن را به طور کامل به فیس بوک، مالک این شرکت واگذار کنند. این خبر اولین بار در گزارشی از نیویورک تایمز منتشر شد و سیستروم در پست وبلاگ خود آن را تایید کرد.

سیستروم در پست خود نوشت: «ما در حال برنامه ریزی برای اندکی استراحت هستیم تا کنجکاوی و خلاقیت خود را دوباره جست و جو کنیم. برای ساختن چیزهای جدید ما باید به عقب برگردیم و ببینیم چه چیزی الهام بخش ما بوده و آن را با آنچه جهان نیاز دارد تطبیق دهیم.»

موسسین اینستاگرام

سیستروم در ادامه یادداشت خود نوشته: «مایک و من از تمام همکاران خود در ۸ سال گذشته در اینستاگرام و ۶ سال اخیر همراه با تیم فیس‌بوک سپاسگزاریم. ما کار خود را با ۱۳ نفر آغاز کردیم و در حال حاضر بیش از هزار نفر در دفاتر ما در سراسر جهان فعالیت می‌کنند. این افراد محصولاتی می‌سازند که جامعه‌ای بیش از ۱ میلیارد نفر از آن‌ها استفاده می‌کنند و عاشق آن هستند.»

«مارک زاکربرگ» مدیر ارشد فیس‌بوک بیانیه‌ای منتشر کرده و نوشته: «کوین و مایک، رهبران محصول فوق‌العاده‌ای هستند و اینستاگرام نشان دهنده استعدادهای خلاقانه آن‌هاست. من در شش سال گذشته از کار کردن با آن‌ها بسیار یاد گرفته‌ام و واقعا از این همکاری لذت برده‌ام. برای آن‌ها آرزوی بهترین‌ها را دارم و منتظر دیدن محصول بعدی که آن‌ها می‌سازند هستم.»

آسیب های احتمالی که به فیسبوک وارد خواهد شد :

«جان کوم» مؤسس واتس‌اَپ، دیگر محصول خریداری شده توسط فیس‌بوک، نیز چند ماه پیش از شرکتی که خود تاسیس کرده بود خارج شد و مدیریت آن را به طور کامل به مالک خود واگذار کرد. خروج این مدیرها در حال حاضر و در حالی که فیس‌بوک با بحران‌های جدی مواجه است به مشکلات این شرکت دامن خواهد زد. در حال حاضر فیس‌بوک با بحران‌هایی در زمینه اخبار جعلی و اتهام دخالت در انتخابات آمریکا دست و پنجه نرم می‌کند  و تصور عمومی به این سمت سوق پیدا کرده که در حال حاضر فیس‌بوک نمی‌تواند برای جامعه و دموکراسی مفید باشد.

فیسبوک

اینستاگرام به عنوان یک جایگزین برای فیس‌بوک و برای کاربران نوجوان و کسانی که از نقض حریم خصوصی توسط فیس‌بوک و تاثیر آن بر زندگی دیجیتال ناامید شده‌اند، به شمار می‌رفت. با رفتن سیسترم، مدیر اجرایی و کرایگر مدیر فنی اینستاگرام، ممکن است ادامه رشد این شبکه اشتراک گذاری عکس با سرعت قبل ادامه پیدا نکند و این اصلا اتفاق خوشایندی برای فیس‌بوک نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + شانزده =

− 9 = 1