اپل به کپی برداری محکوم شد!

کپی برداری اپل در ساخت دوربین های دوگانه :

بنابر اخبار منتشر شده در چند وقت اخیر دو شاکی ( یو و ژانگ ) مدعی شده اند که، دوربین‌ تلفن‌های هوشمند آیفون ۷ پلاس، آیفون ۸ پلاس، آیفون ایکس، آیفون XS و آیفون XS Max حق ثبت اختراعشان را نقض کرده است. این دو فرد بر این عقیده‌اند که قبلا این پتنت را به ثبت رسانده بوده اند.

در این طرح شکایت اعلام شده که بسیاری از ویژگی‌های به کار رفته در تلفن‌های هوشمند اپل که از دوربین‌های دوگانه استفاده می‌کنند نشان دهنده‌ی کپی برداری اپل از پتنت ثبت شده‌ی آن‌هاست که در پایان دهه ۹۰ روی آن تحقیق میکرده اند.

یون پتنت در سال ۲۰۰۳ مورد تایید قرار گرفته است. یعنی ۵ سال قبل از مطرح شدن پتنت استفاده‌ از چند لنز و سنسور در دوربین تلفن‌های همراه توسط اپل که در سال ۲۰۰۸ اتفاق افتاد. شاکیان همچنین بر این عقیده‌اند که شرکت اپل با استفاده از PrimeSense و LinX Imaging موفق شد همه‌ی سیستم‌های مطرح شده در اختراع شماره‌ی ۶،۶۱۱،۲۸۹ را پیاده‌سازی کند.

موضوع عجیب دیگر اینجاست که پتنت شماره‌ی ۸،۱۱۵،۸۲۵ که مربوط به اپل بود به خاطر اختراع ثبت شده توسط شاکیان پرونده در ابتدا مورد قبول واقع نشد. این موضوع نشان می‌دهد که شرکت آمریکایی از وجود این پتنت مطلع بوده است.

حالا «یو» و «ژانگ» به دنبال دریافت غرامت از جانب اپل هستند. اپل هنوز هیچ واکنش رسمی به این موضوع نشان نداده است و باید دید این شکایت به کجا کشیده می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − هفده =

+ 88 = 91