آیفون XR و آسیب احتمالی به درآمد اپل در سال ۲۰۱۹

آیا قیمت ارزان آیفون XR به درآمد اپل در سال ۲۰۱۹ لطمه وارد می کند یا خیر؟

به گزارش نیونارنجی ، طی روزهای اخیری که به برگزاری مراسم معارفه آیفون های ساخت ۲۰۱۸ منتهی شدند، بسیاری از منتقدان و تحلیلگران این عرصه به گمانه زنی درباره قیمت آیفون XR و اثر ان بر فروش اپل در سال ۲۰۱۹ پرداختند؛ ارزان قیمت ترین آیفون امسال که به جای پنل OLED موجود در آیفون XS و XS Max، از پنل نمایشگر LCD بهره می برد. این موبایل ضمناً دوربینی واحد در پشت دارد و خبری از ۳D Touch در آن نیست.

تنوع رنگ آیفون Xr

قیمت آیفون XR چقدر است؟

هفته گذشته راد هال، تحلیلگر موسسه گلدمن ساکس گفت که مدل ۶۴ گیگابایتی آیفون XR با برچسب قیمت ۸۴۹ دلار عرضه می شود اما در نهایت مشخص شد که قیمت مد نظر اپل، ۱۰۰ دلار از این کمتر است. مدل ۱۲۸ گیگابایتی دستگاه ۷۹۹ دلار قیمت خورده و در نهایت برای خرید مدل ۲۵۶ گیگابایتی باید ۸۹۹ دلار بپردازید. اگرچه آیفون XR پنج هفته دیرتر از دو آیفون دیگر عرضه می شود، اکثر تحلیلگران عقیده دارند که پرفروش ترین دیوایس از میان سه آیفون جدید خواهد بود.

توقف فروش مدل های ۶اس و آیفون SE :

در حالی که قیمت کمتر از انتظار آیفون XR به نفع مشتریان خواهد بود، راد هال از تاثیر آن بر درآمد اپل نگران است. به نظر وی این دیوایس با تبدیل شدن به جایگزینی ایده آل برای آیفون ۸ و ۸ پلاس، میانگین قیمت آیفون ها را کاهش داده و به درآمد کمتر اپل طی سال مالی آتی منجر خواهد شد. این تحلیلگر می گوید که حتی فروش بیشتر از انتظار آیفون XR نیز کمکی به این موضوع نخواهد کرد و کاهش درآمد، امری اجتناب ناپذیر خواهد بود. گفتنی است که علاوه بر رونمایی از آیفون های جدید، اپل فروش مدل های ارزان قیمت و محبوبی مثل آیفون ۶ اس و آیفون SE را نیز متوقف کرد.

کاهش فروش اپل در سال ۲۰۱۹ :

تصویر جدید آیفون 7 خبر از طراحی عجیب دوربین آن می‌دهد
تصویر جدید آیفون ۷ خبر از طراحی عجیب دوربین آن می‌دهد

اپل آیفون هایی مطابق انتظار معرفی کرد اما مدل XR مجهز به پنل LCD قیمتی کمتر از آنچه ما تصور می کردیم دارد. به نظر ما این قیمت به صورت موثر آیفون ۸ و ۸ پلاس را منسوخ می کند و به میانگین پایین تر فروش و درآمد منجر می شود و فروش بیشتر، تنها اندکی به بهبود اوضاع کمک می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.