بینگ با همکاری ویندوز ۱۰ از گوگل عبور می کند؟

0
بینگ با همکاری ویندوز ۱۰ از گوگل عبور می کند؟Reviewed by نیونارنجی on Feb 27Rating: 5.0بینگ با همکاری ویندوز 10 از گوگل عبور می کند؟موتور جست و جوی بینگ مایکروسافت از سال 2009 تاکنون بیش از 20 درصد سهم جست و جو های ایالت متحده امریکا را تصاحب کرده است.

نیونارنجی : در زمینه قدرت جست و جو، موتور بینگ در برابر گوگل هیچ حرفی برای گفتن ندارد و کاربرد بالای این موتور در تلفن های هوشمند نیز به لطف سیستم عامل اندروید و سازگاری این دو با هم است. اما دو موتور بینگ و مایکروسافت از همان ابتدا به هم گره خورده اند و این موتور جست و جو حالا با ویندوز ۱۰ و کورتانا می تواند مسیر موفقیت خود را پایه گذاری کند. در ادامه همراه با نیونارنجی باشید
بینگ در حال تصاحب بازار هاست
موتور جست و جوی بینگ مایکروسافت از سال ۲۰۰۹ تاکنون بیش از ۲۰ درصد سهم جست و جو های ایالت متحده امریکا را تصاحب کرده است. این رقم در نوع خود قابل تامل است و از انگیزه های مایکروسافت جهت حرکت رو به جلو خبر می دهد: ما اینجا هستیم، در جست و جو سهم داریم و مردم برایمان ارزش قائل اند.

مرورگ بینگ

مرورگ بینگ

این پیشرفت قابل توجه بینگ به قیمت ضرر های آماری سرویس یاهو بوده است و این موضوع با تفحص بیشتر در نمودار بالا کاملا قابل درک است؛ البته بینگ به هر حال منبع قدرت یاهو به حساب می آید و در این مورد سرویس یاهو چیزی را از دست نداده است. همچنین اگر سهم یاهو در نمودار بالا را نیز به بینگ بیافزاییم، به رقم ۳۳ درصد خواهیم رسید. این رقم هنوز در مقابل رکورد ۶۴ درصدی گوگل حرفی برای گفتن ندارد، اما به هر حال نشان از عملکرد مثبت و رو به جلوی بینگ دارد.
بینگ کجا و چه اهدافی را دنبال می کند؟
گوگل هنوز هم بخش اعظمی از سهم جست و جوی اینترنتی اروپا را به خود اختصاص داده است. ۹۰ درصد جست و جو ها توسط گوگل کامل می شوند، اما این رقم در جولای ۲۰۱۱ چیزی حدود ۹۵ درصد بوده است و ممکن است هر چه به جلو می رویم کمتر شود. سرویس بینگ کم کم در حال جذب کاربران بریتانیایی است و مردم نیز در حال مهاجرت به یک موتور جست و جوی جدید هستند.
پس از رای محدودیت مرورگر اینترنت اکسپلورر توسط کمپانی گوگل و تحریف شدن نتایج نمایشی در این مرورگر، اتحادیه اروپا حالا گوگل را به تثبیت جایگاه اول خود با ایجاد محدودیت های مختلف و تمایل به سرویس های خودش محکوم کرده است.
همکاری با مایکروسافت
اما این ترجیح و تمایلات تنها به گوگل ختم نمی شود. حالا مایکروسافت نیز با سیاستی مشابه با گوگل، سرویس بینگ را در نسخه جدید سیستم عامل خود – ویندوز ۱۰ – قرار داده است. موتور بینگ در حال حاضر به صورت پیش فرض در ایکس باکس، ویندوز، ویندوز فون، آفیس و کورتانای ویندوز ۱۰ مورد استفاده قرار می گیرد؛ کورتانا در واقع منبع تغذیه خود را موتور بینگ می داند.

کورتانا

کورتانا

در مورد ویندوز ۱۰ باید بگوییم که طبق گزارش مایکروسافت، هم اکنون حدود یک میلیارد کاربر در جهان آماده مهاجرت به سیستم عامل جدید خود هستند که با موتور جست و جوی بینگ همراه شده است. حالا نوار جست و جوی همیشه در دسترس ویندوز به سرعت نتایجی را از موتور بینگ به کاربران ارائه می کند. از آنجایی که میلیون ها کاربر علاقه ای به تغییر تنظیمات سیستمی ندارند، بینگ برای همیشه موتور جست و جوی پیش فرض آن ها خواهد بود.
بینگ همچنین برای آینده خود نیز نقشه هایی در سر دارد و به زودی قابلیت جست و جوی Real-time یا همان لحظه ای را ارائه خواهد کرد. بدین ترتیب با تایپ عبارت نتایج کم کم و به صورت زنده نمایش داده می شوند و با تایپ شدن مطالب بیشتر، تغییر می کنند. این که ما بتوانیم در صفحه اصلی دسکتاپ خود مستقیما عباراتی را جهت جست و جو تایپ کنیم و نتایج به صورت زنده نمایش داده شوند، تغییر بسیار بزرگی به شمار می آید.۷۰۰ کلمه
همچنین خبر هایی در زمینه خریداری HERE Maps نوکیا توسط این کمپانی به گوش می رسد. در سال ۲۰۱۴ زمانی که مایکروسافت سهام کلی بخش موبایل نوکیا را خریداری کرد، سرویس HERE را برای کمپانی باقی گذاشت و از آن زمان تا کنون نوکیا در این سرویس پیشرفت های چشم گیری داشته و با کمپانی های بزرگی نظیر مایکروسافت، آمازون، یاهو، سازندگان خودرو و برخی سیستم عامل های موبایلی همکاری داشته است.

۴

makeuseof : منبع

نویسنده : پرهام مارزلو

newnarenji

محمد علی محبی هستم . علاقه مند به اخبار دنیای فناوری ... موسس سایت های 0912sim.ir و price-simcart.ir و newnarenji.ir

More Posts

اشتراک گذاری

یک نظر دهید

سه × 3 =

41 − = 40