از کروم خسته شده اید؛ راهنمای مهاجرت سریع و کامل به فایرفاکس

0
از کروم خسته شده اید؛ راهنمای مهاجرت سریع و کامل به فایرفاکسReviewed by نیونارنجی on Feb 27Rating: 5.0از کروم خسته شده اید؛ راهنمای مهاجرت سریع و کامل به فایرفاکسمی خواهید مرورگر کروم را رها کرده و فایرفاکس را به عنوان دوست جدید خود انتخاب کنید؟

نیونارنجی : می خواهید مرورگر کروم را رها کرده و فایرفاکس را به عنوان دوست جدید خود انتخاب کنید؟ در این مقاله شما را در این مسیر راهنمایی می کنیم.
می دانیم که مرورگر کروم آنقدر خوب است که رها کردن آن سخت به نظر می رسد. پس اگر قصد دل کندن از آن را ندارید، باز هم با استفاده مشترک کروم و فایرفاکس می توانید گردش کار خود را بهبود بخشید.
اما اگر واقعا خود را آماده مهاجرت از کروم به فایرفاکس کرده اید، این مقاله را جهت آشنایی با سریعترین روش مهاجرت مطالعه کنید. ابتدا به روش های ایمپورت درونی فایرفاکس می پردازیم و در ادامه به اپلیکیشن و ابزار های جانبی روی خواهیم آورد.
با ما همراه باشید.
مهاجرت دادن تب های باز و فعال
اگر تعدادی تب فعال در مرورگر کروم دارید، انتقال آن ها به فایرفاکس از طریق روش کپی/پیست آن چنان مشکل به نظر نمی رسد. اما اگر تعداد تب ها قابل توجه باشد، مطمئنا پروسه انتقال دهی برایتان آزاردهنده خواهد بود. با این حال خوشبختانه راهکار ساده تری در این زمینه وجود دارد:
•    اول از همه تمامی تب ها را با یک گزینه در پوشه جدیدی بوک مارک کنید (نحوه انجام شدن این کار را در ادامه مقاله توضیح می دهیم)
•    سپس به راحتی بوک مارک های مربوطه را به مرورگر های دیگر (فایرفاکس) ایمپورت کنید

مرورگر کروم

مرورگر کروم

حالا بگذارید نحوه بوک مارک کردن همزمان تمام تب های فعال را برایتان شرح دهیم. تنها کاری که باید انجام دهید، فشردن دکمه های Ctrl + Shift + D در کیبورد است. سپس در دیالوگ Bookmark All Tabs که در صفحه نمایش داده می شود، نام مناسبی برای پوشه بوک مارک های جدید انتخاب کنید و OK را بزنید. البته لازم به ذکر است که امکان نمایش این بخش از طریق منوی Bookmarks > Bookmark All tabs… نیز وجود دارد.
حالا به سراغ فایرفاکس می رویم!
مهاجرت بوک مارک ها، تاریخچه وب گردی و کوکی ها
فایرفاکس پروسه ایمپورت بوک مارک های کروم به درون خود را تا حد زیادی ساده کرده است. برای شروع حتما از مرورگر کروم به طور کامل خارج شوید. سپس فایرفاکس را نمایش داده و به بخش Bookmarks > Show All Bookmarks رفته و یا دکمه های Ctrl + Shift + B ( در مک CMD + Shift + B) را بفشارید. با این کار وارد بخش بوک مارک های فایرفاکس خواهید شد.
۳
به دنبال آیکون ستاره در نوار ابزار بالا بگردید و بر روی آن کلیک کنید. سپس گزینهImport Data from Another Browser را بیابید. مراحل بعدی را دنبال کرده و دکمه رادیو در کنار گزینه کروم را بزنید.
پس از انتخاب دکمه Continue می توانید نوع دیتا را تعیین نمایید؛ کوکی ها، تاریخچه مرورگر، بوک مارک ها. از آنجایی که قصد دارید به صورت کامل مهاجرت کنید، تیک هر سه گزینه را بگذارید.
سپس دوباره گزینه Continue را انتخاب کنید. حالا تمامی دیتای کاربردی شما از کروم به فایرفاکس منتقل می گردد. در نهایت گزینه Done را جهت اتمام کار بزنید.

۴
حالا بگذارید پیرامون بوک مارک هایی که در مرحله قبل ساختید حرف بزنیم. در بخش دیتای ایمپورت شده از گوگل کروم به دنبال پوشه ای با نامی که برایش انتخاب کرده بودید، بگردید. بر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Open all in tabs را انتخاب کنید.
انتقال افزونه، پس زمینه و تنظیمات
کروم و فایرفاکس دو محصول مختلف هستند و بدین ترتیب از افزونه های متفاوتی استفاده می کنند. پس هیچ راهی جهت انتقال افزونه های کروم به فایرفاکس نیست؛ تنها کاری که می توانید انجام دهید، بررسی پیرامون در دسترس بودن نسخه فایرفاکسی از افزونه کروم است.
اگر هر کدام از افزونه های کاربردی کروم برای مرورگر فایرفاکس در دسترس نبودند، باید به دنبال افزونه ای با کارکرد مشابه در فروشگاه موزیلا بگردید.
همچون افزونه ها، امکان انتقال مستقیم پس زمینه و تنظیمات از کروم به فایرفاکس مهیا نیست. در مورد تنظیمات باید به بخش مربوطه در فایرفاکس بروید و موارد مورد نظر را اعمال نمایید.
مهاجرت پسورد ها از بخش مدیریت رمز های عبور کروم
اگر جهت مدیریت رمز های عبور از بخش اختصاصی کروم بهره می برید، ابتدا باید پسورد های خود را به یک فایل XML تبدیل کنید. این کار را می توان به راحتی با افزونه ChromePass در ویندوز انجام داد.
۵
سپس باید افزونه Password Exporter را در فایرفاکس را نصب کنید. این افزونه گزینه Import/Export Passwords را در بخش Firefox Preferences > Security قرار می دهد. بر روی آن کلیک کرده و از فایل XML یاد شده استفاده کنید تا مراحل نهایی طی شوند.
امیدواریم از این مقاله نهایت بهره را برده باشید و از تجربه کاربری مرورگر فایرفاکس لذت ببرید. نظرات و سوالات خود را با ما و دیگر خوانندگان مقاله در میان بگذارید.

makeuseof : منبع

نویسنده : پرهام مارزلو

newnarenji

محمد علی محبی هستم . علاقه مند به اخبار دنیای فناوری ... موسس سایت های 0912sim.ir و price-simcart.ir و newnarenji.ir

More Posts

اشتراک گذاری

یک نظر دهید

بیست − 1 =

9 + 1 =