۵ مرداد ماه فضای ذخیره OneDrive مایکروسافت به ۵ گیگابایت کاهش پیدا می‌کند

1
۵ مرداد ماه فضای ذخیره OneDrive مایکروسافت به ۵ گیگابایت کاهش پیدا می‌کندReviewed by Newnarenji on Apr 26Rating: 5.05 مرداد ماه فضای ذخیره OneDrive مایکروسافت به 5 گیگابایت کاهش پیدا می‌کند

وان درایو (OneDrive) نام یک سرویس میزبانی فایل ابری است که به کاربران امکان ذخیره سازی فایل‌های خود را تا سقف ۱۵ گیگابایت به صورت رایگان و پس از آن از طریق خرید اکانت می‌دهد. حال مایکروسافت اعلام کرده است که قصد دارد تا تاریخ ۵ مرداد ماه این میزان فضا را به ۵ گیگابایت کاهش دهد.
اواخر سال گذشته میلادی بود که مایکروسافت اعلام کرد قصد دارد در تشکیلات سرویس‌های خود تغییراتی را ایجاد کرده و فضای ذخیره سرویس OneDrive را به ۵ گیگابایت کاهش دهد. این در حالی است که تا پیش از این مایکروسافت به کاربران وان درایو ۱۵ گیگابایت فضای ذخیره ابری رایگان اهدا می‌کرد.
مایکروسافت اعلام کرده کاربران تا تاریخ ۵ مرداد ماه معادل ۲۷ ژوئیه می‌توانند از ۱۵ گیگابایت حافظه رایگان بهره ببرند اما بهتر است تا آن زمان میزان فایل‌های موجود در حساب کاربری خودشان را به ۵ گیگابایت کاهش داده، چرا که ماباقی آن از دست خواهد رفت. مایکروسافت با این کار قصد دارد تا کاربران پرمصرف خود را به سمت خرید حساب‌های کاربری حجمی تشویق کند و از این راه بتواند به کسب درآمد بپردازد. آنگونه که به نظر می‌رسید ۱۵ گیگابایت فضای نسبتاً زیاد و مناسبی است تا هر کاربری را نسبت به خرید حساب کاربری مبرا کند.
واین درایو ( Microsoft OneDrive ) که در گذشته اسکای درایو نیز شناخته می‌شد، یک سرویس میزبانی فایل ابری است که به کاربران این امکان را خواهد داد تا از طریق مرورگر وب و یا اپلیکیشن‌های مختلف به این سرویس وصل شده، حساب کاربری افتتاح کنند و فایل‌های خود را در ۱۵ گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان این سرویس نگهداری کنند. اوایل این سرویس به کاربران خود ۷ گیگابایت فضای ذخیره رایگان می‌داد اما با پیدایش رقبای جدی مانند گوگل درایو تصمیم گرفت تا سال ۲۰۱۴ این میزان فضا را به ۱۵ گیگابایت افزایش دهد. برای افتتاح حساب می‌توانید به وب‌سایت OneDrive.com مراجعه نمایید.

ubergizmo : منبع

نویسنده : معین کریمی

newnarenji

محمد علی محبی هستم . علاقه مند به اخبار دنیای فناوری ... موسس سایت های 0912sim.ir و price-simcart.ir و newnarenji.ir

More Posts

اشتراک گذاری

۱ دیدگاه

یک نظر دهید

5 × یک =

+ 88 = 90